تبلیغات
ژنرال زاهدان - مردم خواستار عزل استاندار سیستان و بلوچستان شدند
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : ژنرال
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ژنرال زاهدان
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
علی اوسط هاشمی که از مسئولین ارشد ستاد موسوی بوده، از زمان انتصاب به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان تا کنون با اعتراضات متعدد مردمی روبه رو بوده است.

اعتراض به عملکرد سیاسی و عدم توانایی در برقراری امنیت از مهمترین اعتراضات مردمی به عملکرد استاندار سیستان و بلوچستان می باشد.

تاکنون علاوه بر اعترضات مردمی، بارها بیانیه های اعتراض آمیز از طرف تشکل های مختلف دانشجویی و خانواده های شهدا نسبت به عملکرد علی اوسط هاشمی منتشر شده است.

در همین حال گروه های مختلف مردمی با تجمع در مسجد جامع زاهدان خواستار تعدیل در برخی سیاست های غلط دولت تدبیر و امید در سیستان و بلوچستان و عزل برخی از مسئولینی مغایر با گفتمان اعتدال در این استان عمل می‌کنند، شدند.
متن کامل این بیانیه مردمی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

۱- در حالیکه انقلاب اسلامی به مدد یاری خداوند متعال و برکت خون پاک شهدا و میراث ارزنده آموزه های امام خمینی و رهبری مدبرانه حضرت آیت الله خامنه ای حفظه الله شتابان به سمت قله های پیشرفت و تعالی گام بر می دارد، همگان از مسئولین تا اقشار مختلف مردم موظف به حفظ وحدت و اخوت اسلامی هستند.در این میان مردم سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی همواره پس از پیروزی انقلاب کبیر اسلامی ایران از پرچمداران و علمداران وحدت اسلامی ذیل گفتمان امام و رهبری بوده اند و خواهند بود.

۲- با گذشت ماه ها از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با وجود تلاش های قابل تقدیر در سیستان و بلوچستان در زمینه های عمرانی و اقتصادی ولی با کمال تاسف دغدغه های مردم در حوزه امنیت و فرهنگ نه تنها کاهش نیافته بلکه به طرز قابل تاملی نیز افزایش یافته است.برداشت عمومی از برخی اظهارات مسئولین در سیستان و بلوچستان نه تنها نشانه ای از فهم دقیق مسائل امنیتی در جنوب شرق را نشان نمی دهد بلکه نوعی انحراف از راه صحیح برقراری امنیت در این استان استراتژیک را تداعی می کند.

۳- عموم مردم همواره از زحمات شبانه روزی دستگاه های امنیتی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) برای برقراری امنیت در سیستان و بلوچستان ممنون و سپاس گذار بوده و مشتاقانه قدردان این ایثارگری و از خود گذشتگی ها خالصانه هستند. در کنار صدها موفقیت امنیتی دستگاه های انتظامی و نظامی و اطلاعاتی به خصوص از اقدامات اخیر در دستگیری عوامل کشتار غیرنظامیان در جنوب استان نیز کمال تشکر را دارند.دستگیری قاتلین و باند تروریستی کشتار غیر نظامیان ماحصل تلاش شبانه روزی نیروهای امنیتی و به خصوص استراتژی بلند مردمی کردن امنیتی توسط نهاد مقدس سپاه پاسداران می باشد و نه نگاه های سیاست زده به امنیت و تامین امنیت. باند تروریستی اخیر که دستان عوامل مزدور آن به کشتار معلمین و کارمندان آغشته است، توسط نیروهای اطلاعاتی، امنیتی ، انتظامی و با همکاری مردم و بسیجیان بلوچ صورت گرفته نه رایزنی خواص آلوده که این روزها برخی مسئولین را به عنوان تکیه گاه و نقطه امید می بینند.

۴- اینک بسیاری از مردم مظلوم سیستان و بلوچستان که سالهاست زخم خورده گروه های تکفیری و مزدور می باشند، برایشان بسیار تلخ می نماید که به مقوله امنیت آنها به دیده سیاسی و صد البته تلخ تر آنکه انتخاباتی نگریسته شود. طی همین چند ماه اخیر نگاه های سیاست زده به سیستان و بلوچستان نشان داد که نه تنها این نگاه منفعت طلب، امنیت پایداری به همراه نخواهد داشت بلکه تروریست ها و حامیانش را به ولع بیشتر اینبار برای به قربانگاه فرستادن غیر نظامیان کشانده است.

۵- نوع عملکرد نماینده عالی دولت در استان سبب ناامید شدن بسیاری از مردم از دولت تدبیر و امید شده که این هم جفا بر دولت تدبیر و امید است و هم به نظام مقدس جمهوری اسلامی.

استفاده و نگاه ابزاری به مطالبات قومی،نگاه سیاسی به مقوله وحدت، بی توجهی به مطالبات ارزشی، عدم رعایت برخی مصالح عالیه نظام، بی نیاز دیدن خود از مشورت خواهی، نگاه بالا به پایین به مردم منتقد، تلاش برای انزوای جناح مومن در سیستان و بلوچستان بخشی از کارنامه ناامید کننده تیم ارشد سیاسی دولت تدبیر و امید و در راس آن استاندار در این استان است.

۶- کم توجهی به روحانیون انقلابی منطقه در طول سفرهای مسئولین ارشد کشور به استان، حمایت اطرافیان اوسط هاشمی از تشکل هایی که از توهین به امام علی (ع) و رهبر معظم انقلاب ابایی ندارند، عدم شفافیت درباره ایام الله هایی که بر پیشانی انقلاب اسلامی می درخشد، سکوت و عدم اعلام موضع در ماجرای توهین مرجعیت و به خصوص شخص حضرت آیت الله مکارم شیرازی، گوشه دیگری از کارنامه استانداری است که موظف به رعایت اعتدال در سیتسان و بلوچستان شده است.

امروز مردم منتقد از اقشار مختلف سوالات گوناگونی از جناب آقای علی اوسط هاشمی، استاندار محترم دارند.

بخشی از این سوالات به شرح ذیل است:

در طول بیش از یک سال از مدیریت تان چه کسانی را امیدوار کرده و چه کسانی را ناامید کرده اید؟

وقتی برای چند اسیدپاشی در کشور غوغا می شود ولی بر جنازه های سوراخ سوراخ شده و خونین برادران ما کسی آه هم نمی‌کشد، این پرسش پیش می آید که جناب استاندار چگونه حوادث امنیتی سیستان و بلوچستان را به مقامات بالا گزارش می دهند که احساس تکلیف بیشتر نمی کنند؟

جناب آقای هاشمی چگونه عمل کرده اید که امروز داد مرجعیت را درآورده اید؟ چرا مراجع معظم تقلید در قم برای مردم و آینده این استان نگرانند ولی در عوض شما مسیر اشتباه خود را همچنان می روید؟ چرا در راس منتقدین به شما امروز مراجع تقلید قرار دارند؟ همین مسئله امروز مردم ما را از همه سال های دور و نزدیک بیشتر نگران می کند.

اصرار شما در استفاده از لفظ خرده اشرار برای تروریست هایی که با افسران موساد و سیا دم خور هستند، نشانه تدبیر شما نیست بلکه نمک پاشیدن به زخم های مردم از جریان وهابیت تکفیری و مزدور صهیونیزم بین اللملی است. برای مردم این شهر، خون یک نفر بیگناه هم فراموش شدنی نیست چه برسد به سلسله قتل هایی که هراز چندگاهی در گوشه و کنار اتفاق می افتد و بخشی را مردم مطلع می شوند و بخشی دیگر جنازه یشان با هواپیما به شهرهایشان فرستاده می شود.

جناب استاندار، شما هرگز نخواهید توانست، ریشه های تروریست ها را با واژه های من درآوردی پنهان کنید!

در حالی از لفظ خرده اشرار استفاده می کنید که ردپای موساد و سیا در مرزهای جنوب شرق عیان تر از دو پهلو سخن گفتن شما است.

چرا مردم درتشییع جنازه شهدا شعار مرگ بر خرده اشرار مدنظر شما را نمی گویند و مدام فریاد می زنند مرگ بر وهابی. چرا نمی خواهید به سخن و دشمن شناسی مردم مظلوم و با بصیرت این استان ولایتمدار اهمیت بدهید؟

خروجی دیپلماسی غیر رسمی شما که بر تدابیر امنیتی بر آزادسازی مرزبانان سایه افکنده بود، چه بود و چه شد؟ درباره افتضاح نحوه آزادسازی مرزبانان که هیچکس در دولت تدبیر و امید حاضر نیست مسئولیت آن را بپذیرد، چه پاسخی دارید؟

وقتی یکی از معروف ترین تروریست های وابسته به اسراییل نحوه آزادسازی مرزبانان را نشانه موفقیت گروه های تروریستی دانست چرا دم بر نیاورد؟

چرا وقتی نسخه های ضعیف امنیتی تان باطل شد، حاضر به عذرخواهی نشدید؟

چرا وقتی خانواده های شهدای ترور در زمان سفر رییس جمهور محترم به استان به ایشان از عملکردتان گلایه کردند، حاضر به پاسخگویی حتی به مادران، فرزندان، خواهران و برادران داغدیده شهدای ترور نشدید؟

در مسیر اشتباه گام برداشتن شما همین جمله حضرت امام(ره) کفایت می کند که فرمود هرگاه دشمن از شما تعریف کرد بدانید که دچار مشکل هستید.

به همین دلیل تایید برخی عناصر نشانه دار ضدانقلاب از عملکرد شما در سیستان و بلوچستان آن هم علنا در برخی رسانه های فتنه گر خارج‌نشین، جای بسی تأسف دارد.

چرا با وجود داشتن ادعاهای کلان نمی توانید نگاه وزیر خارجه خندان دولت تدبیر و امید را به مشکلات خشکسالی و حق آبه سیستان در افغانستان و چرایی آزاد بودن تروریست ها در پاکستان به صورت واقعی متمایل کنید.

چرا امروز ناظرین در سیستان بلوچستان برآیند کار شما را تقویت فتنه گران از یک سو و تلاش برای تضعیف جناح مومن در این استان برآورد می کنند؟

چه اتفاقی افتاده است که از زمان روی کار آمدن شما زاهدان به محل رفت و آمد فتنه گران تبدیل شده و علنا و به راحتی این تندروها نهادهای زیر مجموعه رهبری را تخریب و اهانت می کنند؟

فرار شما از رویارویی با مردم منتقد گرچه نشانه عدم شرح صدر در مدیریت است ولی نشانه ای دقیق تر از عدم شجاعت در پاسخگویی و چه بسا عدم داشتن جواب تلقی می شود

چرا ده ها اعتراض تشکل های ارزشی دانشجویی را بی پاسخ می گذارید ولی به محض دعوت توسط یک تشکل غیر قانونی ولی همسو با خودتان و هم حزبی هایتان سراسیمه به دانشگاه برای پاسخگویی به آن ها می روید، چرا وقتی به امام علی (ع) و مقام معظم رهبری توهین کردند، حتی اخمی هم نکردید؟ سیاست بازی شما را به کجا کشانده است که توهین به مقدسات هم شما را به خود نمی آورد؟

هر چند که چه گله باید کرد از استانداری که مشاورینش عکس یکی از سران فتنه را در خیابان های زاهدان نصب می کنند. همان فتنه گری که به قول رهبر معظم انقلاب باغی بر نظام است.

اما همگان بدانند اگر کسانی فکر می کنند می توانند باغی ها بر نظام را دوباره در افکار عمومی زنده کنند، جناح مومن استان، تکلیف آن ها را به موقع یکسره خواهد کرد.

در پایان امید می رود که مسئولین محترم دولت تدبیر و امید در تهران از کنار اعتراضات متعدد مردمی در این استان به راحتی عبور نکرده و به ریشه یابی این اعتراضات بپردازند. حذف برخی از سیاست های غلط و عزل مسئولینی که بویی از اعتدال نبرده اند، کمترین خواسته مردم منتقد می باشد.

وسلام علیکم و الرحمه برکاته
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 14 بهمن 1393 04:43 ب.ظ
به نظر من اصلا متن رو خودت تهیه کردی ژنرال زاهدان تندرو.

کی حوصله داره و بیکار مونده این همه رو تایپ کنه.

شایدم شهریاری تایپ کرده و برات ایمیلش نموده.

خن خن خن خن.

واقعا تندرو شماهایید نه اوسط بدبخت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.