تبلیغات
ژنرال زاهدان - حافظ امنیت ملی برای من مردم سیستان هستند
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : ژنرال
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ژنرال زاهدان
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

دو هفته قبل مطلبی با عنوان "راهی برای حل دغدغه برخی افراد" نوشتم. امروز یکی از دوستان مطلب مزبور را در سایت «شاهد فردا» منتشر کرد. ذیل مطلب، فردی به نام "امیرحسین بزرگمهر" در چند کامنت، افاضاتی فرموده‌اند که لازم می‌دانم در اینجا پاسخ داده شود. کامنت‌ها در انتهای مطلب آمده که می‌توانید ببینید.

بنده بر خلاف دوستان فرهنگی که از سر کلاس درس، از عالم سیاست سر درآورده‌اند، از دستگاه سیاسی به محیط آموزشی رفته‌ام. دوستانی که وقتی دیدند از عهده مدیریت کلاس و مدرسه برمی‌آیند، گفتند لابد می‌شود شهری را هم اداره کنند، می‌توانند فرماندار شوند می‌توانند مدیرکل سیاسی شوند و ...

امیرحسین بزرگمهر فرموده‌اند اگر "نمی‌توانید کارشناسانه صحبت کنید حداقل دلاورانه سکوت کنید"!!

جناب آقای امیرحسین بزرگمهر!

باید سوال کنم شما کجای پازل سیاسی و امنیتی ایران یا استان ایستاده‌اید که برای حفظ "امنیت ملی" بنده را به "سکوت دلاورانه" دعوت کرده‌اید؟‌!

حسب اتفاق بنده چند سالی در تخصصی‌ترین بخش دستگاه سیاسی این استان کار کرده‌ام. باز هم حسب اتفاق روزی که بمب مقابل استانداری س و ب منفجر شد، 15 دقیقه قبل اتومبیلم را از چند متری همان‌جا که انفجار رخ داد، برداشتم و به خانه رفتم، باز هم حسب اتفاق چند ساعت بعد از حادثه تاسوکی از کنار محل جنایت رد شدم. بارها و بارها دقایق و ساعاتی پس از حوادث تروریستی (همچون انفجار مسجد علی بن ابیطالب (ع)، انفجار مسجد جامع زاهدان، انفجار تاسوعای چابهار، انفجار بلوار ثارا... زاهدان) از ترس اینکه مبادا دوستان و بستگانم در این حوادث شهید شده باشند، به محل حادثه رفته‌ام.

آقای بزرگمهر! فیلم آژانس شیشه‌ای را لابد به خاطر داری؟‌ آن مأمور امنیتی وقتی به حاج کاظم (پرویز پرستویی) می‌گوید: شما امنیت ملی را به مخاطره انداخته‌ای! حاج کاظم پاسخ می‌دهد: حافظ امنیت ملی برای من عباسه...

آری آقای بزرگمهر! امنیت ملی برای من، مردم سیستان هستند. مردمی که خاک، ریه‌های آنان را پر کرده است و کسی از مسئولان یاد آنها هم نمی‌کند. امنیت ملی برای من امثال شهیدان محمدرضا صیادی و جواد نوروزی هستند که صرفاً به دلیل شیعه و کارمند بودن امروز در کنار فرزندان خردسال خود نیستند. امنیت ملی برای من امثال جمشید دانایی‌فر هستند که به دلیل سیستانی بودن آزاد نمی‌شوند و به شهادت می‌رسند. تا کی امثال اینها باید هزینه‌های ندانم کاری افراد غیربومی را بدهند که با سیاست‌های نابخردانه خود هر روز گسل‌های قومی- مذهبی این استان را فعال‌تر می‌کنند؟!

امنیت ملی زمانی واقعاً به خطر خواهد افتاد که سیستان از سکنه خالی شود و افراطی‌هایی که مثل طالبان و داعش فکر می‌کنند جای آن‌ها را بگیرند.

نگارنده بهتر از شما و دوستان‌تان به استدلال‌های مخالفان تفکیک استان وقوف دارد. اما تا کی؟‌

سیستان امروز در سایه گرد و غبار مطالبات قومی- مذهبی گروه‌های افراطی قرار گرفته و بیش از پیش فراموش شده است. برای آنکه بتوان این تن رو به احتضار را نجات داد باید به آن توجه ویژه کرد، تبعیض مثبت اعمال نمود و تنها راه، استان شدن آن است. دیگر نمی‌شود با سرم وعده و وعید کمکی برای نجات سیستان کرد.

از سوی دیگر جنابعالی واقف نیستید، اما هستند کسانی در محافل تصمیم‌سازی، عامل همه اتفاقات جنوب‌شرق را سیستانی‌ها می‌دانند، بعد همین‌ها جزء مخالفان تفکیک استانند، جالب نیست؟! اگر سیستانی‌ها عامل بدبختی‌اند، چرا سیستان را استان نمی‌کنند؟! چرا عامل هزینه‌زا را کنار نمی‌گذارند؟!

محصول سکوت 16 ساله ما چه بوده است؟ خشکی هامون، متروکه شدن سیستان و ....

سکوت، عامل روزگار امروز خاکستان سیستان است.

چطور می‌شود برای 2 ساعت طوفان در تهران، مسئولین هواشناسی برکنار می‌شوند، اما کسی بخاطر بادهای 360 روزه، یاد سیستان هم نمی‌کند؟! چگونه است که برای مقابله با گرد و غبار غرب کشور کارگروه تشکیل و به دولت عراق کمک مالی ‌می‌شود تا چشمه‌های گرد و خاک را کنترل نماید اما دستگاه دیپلماسی زحمت پیگیری حق‌آبه هامون را به خود نمی‌دهد؟!

دوست عزیز! شما اصول اولیه مدیریت سیاسی را نمی‌دانید. در مباحث مدیریت استراتژیک مبحثی به نام آینده‌شناسی (Futurology) وجود دارد؛ «وقتی افراد و سازمان‌ها از انتخاب آینده‌ی خود آگاهی ندارند، به راحتی آینده خود را از آن دیگری میسازند.»

تفکیک استان از جنس همان اتفاقاتی است که اگر حاکمیت آن را به نحوی که تأمین کننده امنیت ملی باشد، انجام ندهد، آینده را دیگرانی خواهند ساخت که دل در گرو این آب و خاک ندارند.

جناب بزرگمهر! گفته‌ای که با اقوام سیستانی و بلوچ از نزدیک آشنایی داری...

باید عرض کنم شما اگر صرفاَ آشنایی داری، نگارنده این سطور، از متن و بطن این دو قوم بزرگ ایرانی برخاسته است. در شهرهای مختلف این استان زندگی کردم، با انواع تفکرات قومی- مذهبی و سیاسی مردم آن آشنایی دارم.

چند سال قبل یکی از دوستان، بنده را به معاون سیاسی استاندار (که بعداً استاندار هرمزگان شد) معرفی کرد تا دوباره به دستگاه سیاسی برگردم، معاون گفت چند خط در خصوص اوضاع سیاسی استان بنویس، من هم نوشتم. وقتی مطلب را خواند گفت: "خیلی خوب است، می‌گویم هماهنگ شود تا همین جا در دفتر و کنار دست خودم باشی و بعضی امورات را انجام دهی، اما این نکته را هم بگویم که مطلبت از موضع یک سیستانی نوشته شده است" (نقل به مضمون). پاسخی که بنده دادم این بود: سعی کردم موضع بی‌طرفی را رعایت کنم اما به هر حال من از زیر بته به عمل نیامدم و در خلاء هم نمی‌توانم بنویسم، من یک سیستانی‌ام و ...

آقای بزرگمهر! گفته‌ای که " امروز از سیستان می خواهند جدا شوند فردا" اما در کامنت بعدی اظهار داشته‌ای "رفتار جاهلانه چند نفر نباید به کل استان تعمیم داده شود."

اگر این‌ها "چند نفر" هستند پس چرا از اتفاقاتی که پس از تفکیک استان خواهد افتاد می‌ترسی؟‌ مگر عده‌ی معدود، قادر به انجام کاری هستند؟! البته در تمام تقسیماتی که تاکنون اتفاق افتاده است تنش‌هایی بروز کرده که این قابل مدیریت است.

بر اساس همان فیوچرلوژی، تنها راه مقابله با "پان"هایی که گفته‌ای تفکیک این استان است. لذا پیش از آنکه مسئولین محترم تحت تأثیر اتفاقات غیرقابل پیش‌بینیِ تجزیه‌طلبان قرار گرفته و تصمیمات منفعلانه بگیرند، لازم است با این موضوع به صورت کارشناسانه و فعال برخورد نمایند و صورت مسئله را پاک نکنند.

بعضی از مخالفان هم به جای انگ "خائن" و "عامل استکبار" زدن به دیگران به این نکته توجه داشته باشند که گروه‌های تجزیه‌طلب ساکن حوزه اسکاندیناوی و همچنین تروریست‌هایی همچون جیش‌العدل از مخالفان تفکیک استان هستند.

+++++++++++++

اما کامنت‌های فوق‌الاشاره:

"دوست گرامی وقتی نمی توانید کارشناسانه صحبت کنید حداقل دلاورانه سکوت کنید. مستقل شدن سیستان؟

منشا حرف های تفرقه افکنانه ای که اشاره فرمودید مشخص است. بگذارید برایتان حکایتی بگویم. در بحث امنیت ملی هر منطقه کشور شرایط خاص خودش را دارد.

می گویند به بنده خدایی خبر دادند که یک فرد بر بالای بامی گیر افتاده و راهی برای پایین آوردن او نیست. گفت نردبان بگذارید. گفتند نداریم. گفت طنابی بیاورید پس طنابی آوردند به آن مرد گفت طناب را به کمرت ببند. او بست. گفت حال بکشید. کشیدند و مرد افتاد و در دم جان داد. آن به ظاهر ریش سفید را گرفتند که چه کردی؟ گفت نمی دانم چه شد. پدرم روزی در چاهی افتاده بود در دوران جوانی ام. طناب را انداختم گفتم به کمرت ببند. کشیدم نجات یافت حال نمی دانم چه شد؟

برادر گرامی ام هر نقطه از کشور باید با توجه به شرایطش تقسیم بندی شود.

امروز از سیستان می خواهند جدا شوند فردا

عده ای متعصب و متحجر قوم گرا به این مسایل دامن می زنند.

اگر تقسیماتی انجام شود با در نظر گرفتن مصالح کشور جمهوری اسلامی ایران خواهد گرفت.

اگر ادعای شما درست باشد حتما از تلاش عده ای برای گسترش پان بلوچیسم و پان سیستانیسم در استان مطلعید. جدا سازی حساب نشده مهر تاییدی بر این تلاش های مذبوحانه خواهد بود. می تواند استان سیستان وبلوچستان با توجه به مصالح جمهوری اسلامی به چند استان تقسیم شود یا حتی نشود. این را ما مشخص نمی کنیم.

رفتار جاهلانه چند نفر نباید به کل استان تعمیم داده شود.

من آشنایی نزدیک با قوم بلوچ وسیستانی ها دارم. این مسایل را داشته ایم. اما به شکلی سکولار اما در سالهای اخیر برخی که خود را نماینده قومی ودینی می دانند سعی در القای حس تبعیض در بین مردم دارند. البته کمبود ها وجود دارد اما آنچه ادعا می شود سیاه نمایی است."

نوع مطلب : اجتماعی، سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 27 تیر 1393 08:13 ب.ظ
ژنرال دل قوی داربزودی استان سیستان براساس منویات مقام معظم رهبری ودولت اعتدال ایجادخواهدشد.
جمعه 27 تیر 1393 01:38 ق.ظ
ژنرال عزیز: احتمالاً امیرحسین ازهمشهری هاست كه چندمقاله سیاسی خوانده وقصد خودنمایی دارد!!! بگذارحرفاشونومخالفین این طرح بزنندواستدلالات شونوارائه بدند.
البته تااینجابجزانگ وچنداهانت درخور شئون شان چیزدیگری ارائه نكردند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.